10.10.2016

Інфрачервоне та конвекційне сушення продуктів

Інфрачервоне сушіння продуктів харчування як технологічний процес заснований на тому, що інфрачервоне випромінювання певної довжини хвилі активно поглинається водою, що міститься в продукті, однак при цьому не поглинається тканиною висушуваного продукту.

Сушення продуктів за даною технологією дозволяє зберегти вміст вітамінів та інших біологічно активних речовин у сухому продукті на рівні 80-90% від вихідної сировини. При нетривалому замочуванні (10-20 хв.) висушений продукт відновлює всі свої натуральні органолептичні, фізичні та хімічні властивості - і може вживатися як у свіжому вигляді, так і піддаватися будь-якому кулінарному обробленню.

Інфрачервоне сушіння дозволяє виготовляти продукти, що не містять консервантів та інших сторонніх речовин. При цьому ці продукти не піддається впливові шкідливих електромагнітних полів і випромінювання.

Сушення продуктів зумовлює їхнє зменшення в обсязі в 3-4 рази, а в масі - в 4-8 разів порівняно з вихідною сировиною (залежно від її різновиди). Відновлений шляхом замочування у воді сухопродукт може готуватися в будь-який спосіб: варитися, смажитися, тушкуватися тощо, а також може вживатися в сирому або сухому вигляді.

Висушування продукції відбувається при температурі 40-60 градусів. Основною перевагою такого температурного режиму є максимальне збереження продукту: не рвуться клітини, не вбиваються вітаміни, не карамелізується цукор. Водночас інфрачервоне випромінювання при вказаній температурі дозволяє знищити всю мікрофлору на поверхні продукту, роблячи сухопродукти практично стерильним.

Натомість конвекційний спосіб сушіння продуктів заснований на передаванні тепла висушуваному продуктові за рахунок енергії нагрітого повітря або парогазової суміші. В цьому разі  завдяки отримуваній тепловій енергії відбувається випаровування наявної в продукті вологи, а винесення парів вологи здійснюється сушильних агентом.