25.03.2019

Правила зберігання сухофруктів - поради та рекомендації

Сухофрукти, отримані зі свіжих плодів, висушених природним шляхом, є унікальним продуктом, який багатий на натуральні вітаміни різних груп, кліткову, мікроелементи та мінерали.

Така «харчова добавка» значно ефективніша всіх штучно створених пігулок на основі хімії. Сушені ягоди і фрукти роблять більш м'який вплив на організм без побічних ефектів.

Користь сухофруктів

Сушінню піддаються найрізноманітніші плоди, які й вплив на організм справляють різний. Так, у чорносливі міститься велика кількість вітамінів групи В, що нормалізують обмін речовин і функції кишечника, підвищують гемоглобін і активність всього організму.

Сушена груша багата на клітковину, волокна якої, просуваючись по кишечнику, «чистять» його, виводячи шкідливі шлаки та токсини, що покращує травлення і засвоєння їжі.

Ароматні шматочки сушеної дині багаті фолієвою і аскорбінової кислотою, фосфором, залізом і кальцієм. Ці елементи беруть участь в оновленні клітин, покращуючи стан шкіри, волосся і нігтьових пластин, зміцнюють імунітет, нормалізують роботу серцевого м'яза, активізують роботу мозку. Навіть одної скибочки сушеної дині досить для підняття настрою, підвищення тонусу і поліпшення самопочуття.

Сушені яблука відрізняються низькою калорійністю, великим вмістом пектину, клітковини і вітамінів. Їх вживання заряджає організм бадьорістю, поліпшує травлення, відновлює мікрофлору та очищує судини.

У родзинках (сушений виноград) містяться швидкі вуглеводи, які сприяють відновленню сил після інтенсивних фізичних навантажень. Цей сухофрукт є хорошим антиоксидантом і прекрасно підтримує імунну систему.

Як правильно зберігати сухофрукти?

Для зберігання сухофруктів ідеально підходить темне приміщення, яке дуже добре провітрюється. Температура в ньому повинна бути не нижче + 2 °С і не вище 10 °С, а вологість повітря допускається не більше 65%. Щоб зберегти сухофрукти в квартирі, необхідно помістити їх в сухе, прохолодне і темне місце з температурою 18-24 °С і вологістю, що не перевищує 70%.

Після відкриття упаковки сухофрукти слід пересипати в скляний посуд і закрити зверху папером, або в полотняний мішечок. У жодному разі не можна зберігати їх в целофановому пакеті.

Поради та рекомендації зі зберігання сухофрутів вдома

Щоб на полиці, де зберігаються сушені плоди, підтримувати потрібну вологість, рекомендується розкласти на ній мішечки з тканини з сіллю або рисом, які будуть вбирати зайву вологу. Тільки необхідно регулярно (1 раз на 2-3 місяці) змінювати вміст.

Можна зберігати сухофрукти і в холодильнику при температурі 3-8 °С, і в морозилці при -20 °С, але не можна їх розморожувати декілька раз, оскільки від регулярного різкого перепаду температур сушені плоди псуються і стають непридатними.

Важливо! Зберігати сухофрукти слід тільки в темному місці, інакше від денного світла вони змінять свій колір і втратять корисні властивості.

Щоб купити сухофрукти SERGIO в Києві, Львові, Одесі та інших регіонах України відмінної якості й за доступною ціною, досить звернутися в інтернет магазин Frutalina, який працює цілодобово, у вихідні та святкові дні.